newsletter
Podaj swój adres e-mail:

Miejsca warte odwiedzenia...

ZAWOJA I ZUBRZYCA

U stóp Babiej Góry, ok 18 km od Hotelu „Klaudia” leży malownicza wieś Zawoja. Jest to najdłuższa wieś w Polsce, ciągnąca się na długości ok 18 km, którą niewątpliwie warto odwiedzić, będąc w naszym Hotelu.

Znajdziemy tu wiele zabytków, jak również miejsca, w których można aktywnie spędzić czas.

Do pierwszej grupy należą bez wątpienia : drewniany Kościół w Parafii Św. Klemensa z 1888 roku, drewniany, piętrowy Dworzec Babiogórski, w którym na początku II wieku działała stacja turystyczna Towarzystwa Tatrzańskiego, niewielki Skansen w Zawoi Markowej- tworzą go trzy budynki mieszkalne, kapliczka, kuźnia i piwnica ze spichlerzem. Warto zwiedzić również Skansen w Zubrzycy Górnej.

Miłośnikom aktywnego spędzania czasu polecamy:

  • Kolej krzesełkową na Mosornym Groniu. Długość trasy wynosi 1420 metrów, różnica wzniesień to 336 m. Wierzchołek jest punktem widokowym na Beskid Żywiecki z Babią Górą, Beskid Makowski oraz Tatry.

  • Centrum Górskie Korona Ziemi- ośrodek liczy ok. 1300 m2 powierzchni. Znajduje się w nim sala wystawiennicza z olbrzymimi makietami wszystkich najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów. W obiekcie znajduje się także sala sportów ekstremalnych oraz kino, w którym wyświetlane są filmy zw. Z tematyką górską.

  • Park Czarnego Daniela- gospodarstwo zlokalizowane w Zawoi- Podpolice i słynie z hodowli danieli, jeleni i lam. Biletem wstępu jest zakup miseczki jedzenia, z której można nakarmić zwierzęta. Stanowi to niewątpliwie ogromną frajdę dla dzieci.

  • Wodospad na Mosornym Potoku- znajduje się przy niebieskim szlaku prowadzącym z Zawoi Mosorne na Halę Śmietanową. Opada z ośmiometrowego progu, który układa się w kilka stopni skalnych.

  • Park linowy Wypasiona Dolina- położony jest w Zubrzycy Górnej, w drodze na Przełęcz Krowiarki i jest idealnym miejscem aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Czeka tam kilka tras o dł. od 100 do 900 metrów z przeróżną ilością przeszkód. Znajdziemy tu „big-swing”- ogromne wahadło z 20-metrową asekuracją, gdzie uczestnik jest podciągany na wysokość kilku pięter. Są tutaj także nagrzane beki z wodą borowinową i kąpielisko.

Nasze działania w związku z pandemią COVID-19

Sprawdź jakie procedury stosujemy, aby zadbać o bezpieczeństwo Gości.

Czytaj więcej

x

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK