newsletter
Podaj swój adres e-mail:

Jak wybrać dobrą restaurację...

Motywy wyboru dobrej restauracji są różne – czasami decyduje o tym ładny wystrój, przystępne ceny lub jej dogodne położenie. O wielu restauracjach dowiadujemy się od znajomych, którzy polecają miejsca, w których zostali dobrze przyjęci, a dobra kuchnia zapadła w ich pamięci.

We dwoje na romantyczną kolację ludzie wybiorą restauracje eleganckie, z klimatem, z ustronnym miejscem i przede wszystkim takie, gdzie rzadko można spotkać rodziny z dziećmi, które mogłyby hałasować i rozpraszać.

Rodziny z dziećmi wybiorą natomiast miejsca gdzie właściciele zaaranżowali kącik zabaw dla dzieci. Maluchy szybko się nudzą, dlatego jest to świetna alternatywa. Mogą się zająć zabawą, a rodzice spokojnie porozmawiać. Latem, świetnym rozwiązaniem są stoliki na zewnątrz i plac zabaw dla pociech. Ważne jest również odpowiednie menu. Czy w karcie są zestawy dla dzieci- chodzi tutaj o mniejsze porcje i nie zbyt wykwintne dania , zdrowe i smakowo dobrane właśnie z myślą o najmłodszych konsumentach.

Często jeśli znajdziemy się w obcym mieście, decydującym czynnikiem, który zaważy na wyborze restauracji będzie pełny parking. Jeśli ludzi jest dużo, to znak, że jedzenie jest dobre i świeże.

Kolejnym elementem jest karta- krótka i zmieniana sezonowo. To oznacza, że kucharze gotują na bieżąco, jedzenie jest dobrej jakości, niemrożone i ze świeżych produktów.

Dobre restauracje to miejsca do których chętnie wracamy, ponieważ dobrze się w nich czujemy, odpowiada nam serwowana kuchnia i atmosfera danego miejsca. Każdy z nas ma inne upodobania, jedni wolą tradycyjne dania w miejscach o klasycznym wystroju zaś, inni wybierają lokale o bardziej ekstrawaganckim wyglądzie, serwujące egzotyczne i wymyślne potrawy.

Niezależnie od upodobań- najważniejsze jest to, żeby jedzenie każdemu smakowało, a klimat restauracji spełniał oczekiwania. Wizyta w restauracji jest alternatywą domowego gotowania.

Zamiast spędzać wolny czas w kuchni , można skorzystać z pobliskiej restauracji, smacznie zjeść ispędzić czas rodzinnie. Odwiedzając dobre restauracje, dostaniemy też inne atrakcje towarzyszące, przygotowane z myślą o Gościach np., basen, strefy SPA i relaksu, plac zabaw lub część sportowo- rekreacyjna, z których można skorzystać przed lub po posiłku.

Zachęcam do odwiedzenia Restauracji w Hotelu Klaudia. Miło jeśli ktoś pozostawi opinię czy zwróci uwagę, że coś należy jeszcze poprawić. Aktualnie obowiązuje nowa, wiosenna karta dań. Mamy nadzieję, że w menu każdy znajdzie coś dla siebie, czas spędzony u Nas będzie miłym wspomnieniem, a lokal na stałe trafi do mapy ulubionych Państwa miejsc.

Autor: Sylwia Biskup

Nasze działania w związku z pandemią COVID-19

Sprawdź jakie procedury stosujemy, aby zadbać o bezpieczeństwo Gości.

Czytaj więcej

x

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK