newsletter
Podaj swój adres e-mail:

Babia Góra - najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego

Ok. 25 km. od Hotelu dojedziemy do wsi Zawoja, gdzie znajduje się Babiogórski Park Narodowy, z którego wybrać można odpowiedni dla siebie szlak turystyczny i wybrać się na szczyt Babiej góry (inna nazwa- Diablak).

Babia Góra (1725 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego i całych polskich Beskidów. Wyraźnie odznacza się wśród okolicznych wyniosłości. O jego wyjątkowości decyduje m.in. krajobraz alpejski z kosodrzewinami i gołoborzami, jak również bogactwo przyrody. Babia Góra to dość trudny szczyt, na zadobycie którego trzeba się odpowiednio przygotować, zabezpieczyć przed chłodem, deszczem, zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie gdyż panuje tu niezwykła himeryczność pogody!

Ze względu na cenną przyrodą i unikatowość całego masywu Babiej Góry, od 1955 roku masyw ten chroniony jest poprzez Babiogórski Park Narodowy (wejście płatne), który w roku 1977 dodatkowo zyskał status Rezerwatu Biosfery Unesco.

Szlaki na szczyt:

  • Szlak zielony, z Zawoi Markowej do schroniska PTTK Markowe Szczawiny, około 1,5 godziny 
  • Czerwony Główny Szlak Beskidzki, z Markowych Szczawin (schronisko PTTK) na szczyt Babiej - Diablak poprzez Przełęcz Brona (1408 m n.p.m.), około 2 godziny
  • Szlak żółty, z Markowych Szczawin (schronisko PTTK) - tzw. Perć Akademików na Diablak - najtrudniejszy szlak, ale i najciekawszy, dla doświadczonych turystów, zaleca się ruch tylko w górę, a powrót inną wybraną trasą
  • Szlak czerwony, z Przełęczy Krowiarki na Diablak poprzez Sokolicę (1367 m n.p.m.), Kępę (1521 m n.p.m.)

Zapraszamy również wszystkie osoby zainteresowane odwiedzeniem innych pobliskich miejscowości, takich jak: Hotel Beskid ŻywieckiHotel Maków PodhalańskiHotel Sucha Beskidzka.

Nasze działania w związku z pandemią COVID-19

Sprawdź jakie procedury stosujemy, aby zadbać o bezpieczeństwo Gości.

Czytaj więcej

x

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK