newsletter
Podaj swój adres e-mail:

Tańczyć każdy może...

Taniec to jeden ze sposobów, aby zachować świetną figurę – i to niezależnie od wieku.

Zwykle taniec kojarzy nam się tylko z zabawą, to w rzeczywistości zapewnia nam wiele korzyści zdrowotnych.

Chcesz wiedzieć więcej dlaczego warto tańczyć? Przeczytaj i dowiedz się!

Taniec wpływa na nasze zdrowie emocjonalne, psychiczne, fizyczne i ogólny stan zdrowia. Kiedy szukamy dla siebie jakiejś formy aktywności, zwykle zastanawiamy się co sprawi nam najwięcej radości. A tak się składa, że taniec… to czysta radość!

Taniec poprawi nasz ogólny stan zdrowia, wspomaga pracę serca oraz ją znacząco poprawia, wspomaga odchudzanie, gdy tańczymy regularnie, Zwiększa energię i poprawia wydajność organizmu, Poprawia elastyczność, siłę i wytrzymałość grup mięśniowych potrzebnych nam w tańcu.

Regularny taniec jest idealny, jeśli chodzi o zwiększenie odporności – szczególnie, jeśli jest to energiczny rodzaj tańca. Sprawia nam przyjemność przez co czujemy się szczęśliwi, radośni i uśmiechnięci. Eliminuje stres i depresję, zwiększając pewność siebie a co za tym idzie – reguluje poziom serotoniny i dopaminy w organizmie.

Taniec to aktywność społeczna - pomaga wyzbyć się poczucia osamotnienia oraz przyczynia się do poznawania nowych ludzi i utrzymywania silnych więzi społecznych. Poprawia pewność siebie i poczucie własnej wartości – potrzebne tak bardzo w każdym aspekcie życia. Poprawia pamięć, zapobiega rozwojowi demencji starczej a także zmniejsza skutki choroby Alzheimera.

*Co ciekawe, okazało się, że osoby z chorobą Alzheimera są w stanie przypomnieć sobie zapomniane momenty w życiu, kiedy tańczą do muzyki, którą znali wcześniej.

Zwiększa inteligencję oraz wspomaga podejmowania szybkich decyzji (tych w kilka sekund!)

Do jakiego rodzaju muzyki powinniśmy tańczyć?

Istnieje wiele stylów tanecznych; jazz, salsa, merengue, bachata, reggaeton, zumba, hip-hop, balet, taniec współczesny, itd. Są to style ściśle związane z odpowiednimi rodzajami muzyki.

Prawda natomiast jest taka, że każda forma tańca jest równie korzystna.

Uprawianie dowolnego stylu tanecznego to dobry sposób, w jaki możesz poprawić swoje nawyki. Taniec może pomóc na wiele sposobów. Wszystkie style taneczne są równie skuteczne, a wszystko, co musisz zrobić, to zastanowić się jaki styl muzyki lubisz najbardziej, i ćwiczyć regularnie – tak, aby taniec rzeczywiście odzwierciedlał się we wszystkich innych aspektach Twojego życia.

Wspólne tańce i zabawa dzieci i ich rodziców, to dobry sposób na to, aby zarówno mali jak i duzi byli w formie i by mieli dobry humor. Podczas takich zajęć najmłodsi wraz z rodzicem wspólnie bawią się oraz uczą różnych kroków i krótkich choreografii tanecznych. 

Taniec jest świetną okazją na to, aby znaleźć wspólny rytm oraz wspólną pasję. Dobrą alternatywą jest połączenie oczywiście wypoczynku z tańcem.

Coraz częściej możemy znalezć oferty łączące aktywny wypoczynek w urokliwej, spokojniej miejscowości bądz kurorcie z nauką tańca.

Dlaczego więc nie zacząć od takiej formy zdobycia nowych umiejętności?

Ja osobiście polecam i zachęcam do takiej – aktywnej oferty wypoczynku.

Autor: Barbara Bartyzel

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK