newsletter
Podaj swój adres e-mail:

Nordic Walking

Dziś powszechny jest widok osób, które każdego ranka wstają wcześniej, aby pobiegać i zarzyć świeżego powietrza. Zdrowy tryb życia zobowiązuje do wysiłku fizycznego oraz przestrzegania diety.

Co jednak w wypadku, gdy chcemy żyć zdrowo, ale nie możemy biegać czy też ćwiczyć na siłowni?

Dobrą alternatywą w takiej sytuacji jest wszechobecny Nordic Walking. W dosłownym tłumaczeniu oznacza on wędrówki nordyckie.

Sport ten został zapoczątkowany w Finladii w ubiegłym wieku. Początkowo był stosowany jedynie przez fińskich biathlonistów, jako uzupełniająca forma treningu biegowego latem. Szybko zdobył popularność w całym kraju i na świecie. Dziś w większości polskich domów kijki do Nordic Walkingu są tak samo popularne, jak rower czy piłka.

Nic dziwnego! Trening Nordic Walking powoduje, że czujemy się znacznie lepiej. Według badań, więkoszość osób wybierających właśnie tę aktywność jest znacznie bardziej zadowolona z życia od osób nie uprawiających żadnego sportu. Co więcej, Nordic Walking w połączeniu z odpowiednią dietą pozwala nam zrzucić nadmiar kilogramów ponieważ ruch przyśpiesza naszą przemianę materii. Sprawia to, że jakość naszego życia zdecydowanie się poprawia.

"Nordyckie wędrówki" przyczyniają się także do odciążenia stawów kolanowych, biodrowych i kręgosłupa, a co za tym idzie, możemy w łatwy sposób wyeliminować uciążliwy ból pleców oraz wzmonić pracę naszych mięśni. Ważne jest również, że marsz z kijkami poprawia wydolność serca oraz redukuje nadciśnienie.

Warto spojrzeć także na korzyści dla naszej psychiki... obcowanie z przyrodą, zrobienie czegość wyłącznie dla siebie oraz oderwanie od codziennego biegu pozwala nam obniżyć stres i spojrzeć na trudne sytuacje z dystansem. Dodatkowo to świetna okazja, aby aktywnie spędzić czas z bliskimi.

Nasz region wyjątkowo sprzyja zwolennikom Nordic Walkingu. Jest tutaj wiele tras dla wszystkich - zarówno wymagających, jak i dla tych, którzy wolą w spokojnym marszu kontemplować z górską naturą.

Bezpośrednio z Naszego Hotelu można wybrać się na:

Halę Malinową, gdzie znajdują się murowana kapliczka oraz pomnik upamiętniające waliki partyzantów AK,

Halę Krupową, na której możemy podziwiać piękne panoramy,

Policę, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający katastrofę lotniczą z 1969 roku,

Naroże, z którego można podziwiać okoliczne miejscowości i szczyty, a także na spacery z kijkami po pobliskich drogach i duktach leśnych.

Okres wiosenny i letni jest najlepszym czasem do wypraw z kijkami. Przyjedź i przekonaj się sam!

Autor: Gabriela Kaczmarczyk

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK