newsletter
Podaj swój adres e-mail:

Jak dbać o skórę latem

W okresie wakacyjnym nasza skóra narażona jest na działanie wielu czynników które powodują jej przesuszenie, odwodnienie a także co najważniejsze poparzenie. Dlatego powinniśmy w tym okresie zwrócić szczególną uwagę na jej pielęgnację.

Głównym czynnikiem zagrażającym zdrowiu naszej skóry w okresie letnim są promienie UV. Skutkami nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie UVB i UVA mogą być między innymi oparzenia słoneczne, fotostarzenie skóry a nawet choroby nowotworowe.

Oparzenia słoneczne są najczęściej występującym skutkiem oddziaływania promieni UV na naszą skórę. Objawami popażenia słonecznego są zaczerwienienie, bolesność, pieczenie, czasem gorączka, nudności, pojawiają się one od kilku do kilkunastu godzin po nadmiernej ekspozcji skóry na słońce. Jeśli dojdzie do popażenia słonecznego zaleca się stosowanie zimnych okładów, smarowanie poparzonego ciała odpowiednimi kremami, żelami, piankami łagodząco-chłodzącymi. Jeśli nie posiadamy akurat specjalnego preparatu możemy zastosować domowe sposoby takie jak nałożenie na poparzoną skórę zimnego kefiru czy jogurtu naturalnego. Należy jednak pamiętać aby pielęgnować skórę systematycznie, w innym przypadku skóra będzie nadal podrażniona a przecież nie tego chcemy w wakacje.

Aby uniknąć nieprzyjemności jakimi są poparzenia słoneczne powinno się stosować kosmetyki zawierające filtry UV. Obecnie na rynku większość kosmetyków do twarzy zawiera filtry, należy jednak pamiętac o tym że powinniśmy chronić nie tylko skórę twarzy ale całego ciała. Jeśli nasza skóra będzie eksponowana na promienie UV zawsze powinniśmy się wcześniej posmarować kremem z odpowiednim filtrem, zajmie nam to 5 minut a skóra będzie nam wdzięczna za to do końca życia i odwdzięczy się pięknym wyglądem.

Promienie słoneczne mają także swoje dobre strony, to właśnie dzięki nim nasz organizm produkuje witaminę D której w naszym organizmie brakuje najbardziej, szczególnie po okresie jesienno zimowym. Z kąpieli słonecznych należy korzystać jednak z umiarem, bowiem aby organizm wyprodukował opowiednią ilość witaminy D wystarczy jedynie 15 minut na słońcu, ale nawet podczas tych 15 minut należy pamiętać o kosmetykach z filtrem.

Podsumowując, kąpiele słoneczne są dozwolone ale z umiarem i z głową. Jeżeli chcemy cieszyć się piękną opalenizną powinniśmy zadbać o skórę i odpowiednio ją przygotować do wakacyjnych wojaży oraz sukcesywnie dbać o nią przez cały rok.

Jeśli chcesz przygotować swoją skórę na wakację, skorzystać z odpowiednich zabiegów i dowiedzieć się czegoś więcej na temat odpowiedniej pielęgnacji i doboru kosmetyków, odwiedz strefę relaksu w Hotelu Klaudia gdzie pomożemy Ci przygotować swoją skórę na lato.

Autor: Klaudia Pochłopień

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK